╰☆ achát ☆╮

Achát podporuje rovnováhu v těle i duši, přináší soustředěnost a odvahu udělat to, po čem toužíte. Odstraňuje negace z našich srdcí. Je také kamenem lásky, pomáhá v rozhodování a životní stabilitě. Je kamenem prosperity, zvláště zelené odrůdy. Používá se také jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí.

Traduje se, že achát mechový dokáže přitáhnout peníze, pomáhá v podnikání, přitahuje lásku i dávnou lásku, kterou chceme mít zpět ve svém životě, pomáhá léčit jakoukoliv nemoc. Achát mechový odstraňuje negativní emoce, jako je strach, zloba, nejistota.

╰☆ akvamarín ☆╮

Akvamarín přináší do života klid a štěstí. Ochraňuje vztahy láskyplné. Pomáhá při komunikaci. Používá se při bolestech zubů a očí. Používá se také jako podpůrný kámen při problémech se štítnou žlázou. Příznivě působí na svaly.

╰☆ amazonit ☆╮

Amazonit patří ke zklidňujícím kamenům, vhodný pro přívod pozitivní energie. Podporuje úspěch a štěstí.

╰☆ ametyst ☆╮

Ametyst je kámen strážných andělů. Slouží pro ochranu a komunikaci s andělem strážným. Slouží při nespavosti, vyhání noční můry. Používá se na věrnost ve vztahu. Slouží jako podpůrný kámen při závislostech. Přikládá se na abscesy.

╰☆ andělská aura ☆╮

Používá se pro spojení s andílky a velkou ochranu.

╰☆ angelit ☆╮

Angelit je kámen andělů a archandělů. Vyrovnává meridiány. Je to kámen pravdy a odvahy.

Tento krásně modrý kámen slouží ke spojení s anděly. Je jeden z mála polodrahokamů je neprůhledný.

Má mnoho krásných vlastností. Na léčebné úrovni vyrovnává energie meridiánů, pokud je přiložen na chodidla, kde se ponechá alespoň 30 minut. Léčí a harmonizuje 5. čakru, podporuje komunikaci ve vztazích, nejen partnerských. Příznivě působí na štítnou žlázu.

V duchovní oblasti slouží pro lepší komunikaci s andílky, pro astrální cestování, pro hlubokou meditaci. Dokáže naladit na anděly, na vyšší intuici, ale také pomáhá vstoupit do svého vnitřního já.

Vhodný pro zklidnění mysli a zmírnění depresí a smutku.

Jak tento kámen použít pro komunikaci s andílky?

Najděte si klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Vložte kámen do levé ruky, nebo si navlékněte náramek s angelitem tak, aby se dotýkal vaší kůže. Zavřete oči a přivolejte svého anděla. Dostane vás do úrovně alfa, kdy můžete jeho přítomnost vnímat. Nechte své myšlenky volně plout, na nic nemyslete, jen položte svou otázku a jen vnímejte odpověď, skrze své pocity, nebo skrze své myšlenky. Přeji vám krásné zážitky s vaším andílkem.

╰☆ apatit ☆╮

Apatit, jak název napovídá, pomáhá překonat apatii a vnáší opět radost do života. Otevírá duši dokořán, podporuje nové myšlenky. Je zdrojem energie. Pomáhá při psychických problémech.

╰☆ aqua aura ☆╮

Aqua aura je kamenem čistoty, lásky, štěstí a prosperity.

╰☆ avanturín ☆╮

Avanturín se používá jako podpora při léčení alergií. Je to kámen štěstí a prosperity. Přivádí do života penízky a nápady, jak je vydělat.

╰☆ býčí oko ☆╮

Býčí oko je odrůda tygřího oka. Slouží pro ochranu, nosí se jako talisman. Podporuje logické myšlení. Také podporuje prosperitu.

╰☆ chalcedon ☆╮

Chalcedon zklidňuje mysl, vrací zpátky na zem. Pomáhá při problémech ve vztazích. Ochraňuje na cestách, ochraňuje i doma. Nosí úspěch podnikatelům. Pomáhá při bolestech břicha a žaludku.

╰☆ citrín ☆╮

Citrín se používá jako kámen štěstí a penízků, je v něm hodně energie. Podporuje pozitivní energii.

╰☆ dumortierit ☆╮

Říká se, že naděje umírá poslední. A tento kámen slouží právě k naději. Vhodný pro ty, jež nemají štěstí ve svém životě, nebo prožívají horší období. Přináší pozitivní energii. Vhodný také při psychických potížích. Používá se při únavě a vyčerpanosti.

╰☆ epidot ☆╮

Epidot se používá na uvolnění a relaxaci. Léčí minulost a vzpomínky na ní. Vhodný pro workoholiky, vhodný jako pomocný kámen při příznacích syndromu vyhoření. Vhodný také pro duchovní růst.

╰☆ fluorit ☆╮

Fluorit je duchovní kámen, který působí na myšlení i myšlenky. Odstraňuje negativní energii, vhodný také pro lidi, kteří studují.

╰☆ granát ☆╮

Granát je kamenem velké touhy a také touhy naplnit své sny a přání. Je také kamenem horoucí lásky, podporuje sex a touhu po partnerovi.

╰☆ heliotrop ☆╮

Heliotrop nese s sebou znamení krve, ochraňuje tedy krevní oběh. Odstraňuje vše zlé a přináší dobré. Je to také kámen prosperity.

╰☆ hematit ☆╮

Hematit je vhodným kamenem při uzdravování. Čistí auru, je vhodný jakou součást detoxikace. Pomáhá při odvykání kouření. Je to také kámen krve, tedy pomáhá při čištění krve a krvetvorbou.

╰☆ jadeit ☆╮

Jadeit je kámen prosperity, lásky, dlouhověkosti a plnohodnotného života. Pomáhá v podnikatelské činnosti uzavírat smlouvy, slouží také jako ochrana před nebezpečím. Vhodný je na vyrovnání meridiánů v těle, používá se také jako pomocníček při potížích s otěhotněním.

╰☆ jantar ☆╮

Jantar je zkamenělá pryskyřice, která vznikala po mnoho milionů let. Proto má v sobě také velkou sílu a velkou moudrost. Používala se na vyhánění zlých duchů z domů, jako ochranný talisman i na podporu moudrosti. Dívkám přiváděl jantar možnost nalézt toho pravého muže, mužům zase úspěchy při zajišťování rodiny a peníze. Jantar se může použít jako podpůrný prostředek při léčení nemocí, vtahuje do sebe negativní energii.

╰☆ jaspis ☆╮

Jaspis působí proti stresu, vtahuje do sebe veškeré negativní energie. Je vhodný pro vedoucí pracovníky nebo lidi s vysokými ambicemi. Je také kamenem štěstí. Používá se také v těhotenství a před porodem, kdy uklidňuje a mírní bolesti. Vhodný také pro zvýšení sexuality. Jaspis brekciový chrání před útoky z duchovní sféry, posiluje autoritu, přináší štěstí. Jaspis leopardí také pomáhá přijmout sebe i ostatní lidi takové, jací skutečně jsou, tedy se všemi klady i zápory. Ukazuje pravé já. Dává větší sebevědomí a schopnost činu.

╰☆ kalcit ☆╮

Kalcit používá se na ochranu a na načerpání energie. Používá se jako podpůrný kámen při depresích. Používá se k harmonizaci čaker.

╰☆ karneol ☆╮

Karneol je hojně využíván jako ochrana peněz pro podnikatele, zlepšení toku těchto peněz. Pomáhá odstraňovat žárlivost a další negativní emoce. Vhodný také pro klidný spánek.

╰☆ korál ☆╮

Korál snad netřeba představovat. Korál má v sobě sílu moře a přírody. Je to velice mocný minerál, který ochraňuje a přivádí do života pozitivní události. Vhodný také při hledání lásky, nebo udržení zdraví.

╰☆ křemen ☆╮

Křemen modrý dodává klid a harmonii, působí proti stresu a vnitřnímu neklidu. Přikládá se na 5. a 6. čakru.

╰☆ křišťál ☆╮

Křišťál odstraňuje negativitu, čistí prostory i auru. Zesiluje pozitivní energii. Pomáhá při samostatnosti. Používá se na ochranu proti magii. Drží duchy v dostatečné vzdálenosti.

╰☆ labrodorit ☆╮

Labradorit hodí se pro všechny, kdož chtějí nahlédnout pod pokličku budoucnosti. Čistí auru, podporuje intuici. Má v sobě velkou sílu a tuto sílu také předává.

╰☆ lapis lazuli ☆╮

Lapis lazuli se používá především k ochraně a k meditacím. Má v sobě velkou sílu, ochraňuje svého nositele. Je to také kámen komunikace a láskyplných vztahů.

╰☆ larimar ☆╮

Larimar je jeden z nejvzácnějších kamenů, spojen s mořem v Karibiku. Velice silný duchovní kámen.

╰☆ magnezit ☆╮

Magnezit se používá při stresu a k meditacím. Očišťuje od cizích energií. Používá se pro zklidnění duše.

╰☆ malachit ☆╮

Malachit je kamenem úspěšných lidí. Nošený v peněžence přitahuje úspěch a prosperitu. Slouží také na ochranu těla i duše. Pokud se hodí i k vašemu hvězdnému znamení, pak je jeho účinek zdvojnásoben.

╰☆ měsíční kámen ☆╮

Tak, jako Měsíc získává a ztrácí na své síle, tak i tento kámen tak působí. Nejsilnější vibrace tedy jsou o úplňku měsíce, nejslabší, když je měsíc v Novu. Nejsilněji působí na psychiku a lásku. Vhodný jako podpora při pokusu otěhotnět.

╰☆ mokait ☆╮

Mokait je kamenem klidu a vyrovnanosti. Jedná se o jeden z protistresových kamenů.

╰☆ morganit ☆╮

Morganit je kamenem Božské lásky. Nazývá se růžový smaragd. Přináší lásku a pochopení.

╰☆ obsidián ☆╮

Obsidián pomáhá vytahovat minulost z mysli, to, na co jste zapomněli, a chtěli byste si vzpomenout. Chrání před magií a zlem. Používá se při rovnání čaker, ale také na podporu jako přírodní antibiotikum. Pomáhá zbavovat horečky.

╰☆ olivín ☆╮

Olivín je kámen úspěchu, štěstí ve finanční oblasti, zvyšuje vibrace a pomáhá při získávání lepšího pracovního místa.

Tento kámen má jemně světlounce zelenou barvu a velkou sílu v sobě. Najít ho můžete v České republice, nikam tedy za ním cestovat nemusíte.

Z léčebného hlediska je vhodný na problémy s vaječníky a kvasinkové nemoci, tedy zvláště pro ženy je to velice vhodný kámen, který může sloužit také jako módní doplněk, který pomáhá. Velice blahodárně působí na srdce a pomáhá při léčbě vředů. V dnešní uspěchané době hodně lidí trápí trávicí a vyměšovací systém, působí také příznivě na trávicí ústrojí, močový měchýř a ledviny. Tento kámen by tedy neměl chybět v žádné domácnosti, neboť má skutečně všestranné využití.

Z duchovního hlediska působí dobře na psychiku a čistí auru. Slouží také jako detoxikační kámen, je vhodný na problémy s játry, pokud se přiloží přímo na postižené místo. Jelikož tato onemocnění mají vždy duchovní příčinu, pak se zaměříme také na duchovní pomoc tohoto kamene.

Je to kámen lásky a spokojenosti, i když se o tom příliš nemluví, což je jistě škoda, neboť léčí bolavá srdce. Také pomáhá v pochopení starých bolestí, které si člověk nese s sebou. Při dlouhodobém nošení tohoto kamene především v době spánku přichází sny, které ukazují na to, jak na sobě lépe pracovat, co vás tíží z minulosti a co je třeba uzavřít. Zvyšuje také životní energii a dodává duševní sílu. Pokud pracujete s lidmi, pak vás tento kámen čistí od negací ostatních lidí. Při dlouhodobém používání pomáhá otevírat třetí oko, vnímat více svou intuici a správně vyhodnocovat, co je pro vás důležité a co nikoliv.

Dle mého názoru je to velice prospěšný kámen z více hledisek.

╰☆ onyx ☆╮

Onyx čistí, chrání a neutralizuje na poli hádek a nedorozumění. Dodává velkou životní sílu. Používá se při životních překážkách a stresech.

Je to kámen štěstí i neštěstí. Onyx je zvláštní tím, že se většinou neřadí mezi acháty, přesto do nich patří. Možná je to způsobeno jeho velkou silou, kterou ostatní acháty nemají - až na sardonyx, který má také zvláštní schopnosti, také je to achát, který se většinou mezi acháty neřadí.

Ale zpět k milovanému kameni jménem Onyx.

Tento kámen střeží anděl Onachiel. V tomto kameni je ukryto dobro i zlo. U tohoto kamene střádají se pruhy černé a bílé, proto se dá lehce rozeznat od ostatních kamenů. Někdy dají se koupit kameny pouze celé černé, ty mají větší moc než kameny pruhované.

Je to zvláštní kámen, který vám skutečně může přinést štěstí, ochránit vás od černé magie a prokletí, na druhou stranu však vám také může přinést velké neštěstí a bídu. Záleží, kdo tomuto kameni vládne, jak se o tento kámen stará, jaké má úmysly. Pochopitelně mluvím o nositeli kamene.

Každý kámen je živý a o tomto to platí dvojnásob. Dokáže zachytit jakékoliv emoce, jakoukoliv energii, proto se nepoužívá při rituálech, jedině, pokud byste chtěli jinému člověku přivodit neštěstí, pak můžete ho jistě použít při černé magii, vložit do něj své přání a předat jej tomu, komu nepřejete nic dobrého. Pro ty z vás, kteří jste třeba obdrželi tento kámen, a přestalo se vám dařit, nebo jste onemocněli, máte smůly kopec, mám pochopitelně i protikouzlo. Stačí, pokud tento kámen odnesete zpět k tomu, kdo vám ho poslat, a u jeho domu ho zakopete. Pokud by toto bylo neproveditelné, můžete použít ochrannou nádobu - naplníte jí střepy, rezavými hřebíky, jehly a špendlíky, přidáte svou vlastní moč a vhodíte tam tento kámen. Tuto nádobu je však třeba co nejdůkladněji zakopat ke starému buku, tak, aby jí nikdo nenašel nebo nevyhrabal. Tím pohřbíte i své neštěstí a začne se vám za pár dnů opět dařit.

Pokud jste si tento kámen koupili a nedaří se vám, pak je třeba pracovat na sobě a své strachy poslat pryč. Aby vám mohl přinést štěstí, je třeba, abyste uvnitř sebe byli také šťastni. Násobí tedy vaše štěstí a předá vám to své.

Jako kámen se nosí především v sobotu, neboť sobota patří planetě Saturn, planetě karmy, příčin a následků. Tato planeta je velký učitel, stejně jako Onyx stává se velkým učitelem na vaší cestě životem. V sobotu se jeho dobrá moc posiluje a špatná moc zeslabuje. Nosí se většinou na levém zápěstí. Tento kámen neměl by se nosit v blízkosti srdce. Dejte si jen pozor, aby kámen nebyl nijak poškozen, neboť pak se v něm láme zlo a proudí směrem k vám. Takového kamene raději se zbavte, než vám přinese smůlu a neštěstí.

╰☆ opál ☆╮

Opál je kamenem štěstí a lásky, ochraňuje na úřadech a při soudních jednáních.

╰☆ opalit ☆╮

Opalit je kamenem přátelství a porozumění. Nemá žádnou léčivou moc.

╰☆ rodochrozit ☆╮

Rodochrozit je kámen lásky, vnímavosti a štěstí.

╰☆ rodonit ☆╮

Rodonit je kámen lásky. Pomáhá vymanit se z pout člověka, který vás má v moci. Zklidňuje srdce i mysl.

╰☆ rubelit ☆╮

Rubelit je kámen králů. Používá se místo rubínu, také přináší štěstí a prosperitu, také moc a autoritu.

╰☆ rubín v zoisitu ☆╮

Rubín je kamenem prosperity a úspěchu, zasazený v zoisitu se stává mocným ochranitelským kamenem.

╰☆ růženín ☆╮

Růženín je kamenem lásky. Léčí srdce. Používá se při všech problémech v lásce, ale také na podporu a rozvoj lásky.

╰☆ safír ☆╮

Vhodný je pro prosperitu, meditaci, při soudních procesech. Působí příznivě na psychiku i na oblast srdce, přitahuje lásku. Má blahodárné účinky na oblast srdce.

╰☆ sardonyx ☆╮

Sardonyx je kamenem ochranným, s ním získáte víru v sebe sama.

V dávných dobách i v dnešní uspěchané době je to velice prospěšný, a vyhledávaný kámen. Řadí se mezi acháty, krásná hnědá barva tohoto kamene střídá barvu bílou, v dokonalé harmonii a vyvážení.

Jeho uplatnění je velice rozsáhlé, používá se zejména při léčení depresí. Je to nádherný kámen pro oko i pro mysl, uklidňuje mysl a odbourává schopnost sebekontroly, kdy si člověk více věří a mnohem více ve svém životě dokáže.

Také dokáže ochránit svého nositele před všelijakými nástrahami. Člověk, který hledá svůj smysl života, by ho mohl velice dobře využít. Stačí nosit ho při sobě a ani na noc ho neodkládat, ale uložit si ho pod levou stranu polštáře.

Tento kámen má však další skvělé vlastnosti, jako je čestné jednání nositele. Pokud byste chtěli docílit čestného jednání u jiného člověka, museli byste mu tento kámen věnovat, nebo ho uložit v blízkosti jeho fotografie. Přes ni může tento kámen také dobře působit.

V lásce je tento kámen neocenitelným pomocníkem, neboť přináší do vztahu velké štěstí. S tímto kamenem odplouvají nepokoje a hádky. Při uložení do ložnice bude ochraňovat také intimitu vašeho vztahu.

Pokud zavěsíte ho na kliku u vchodových dveří do bytu či domu, ochraňuje váš byt či dům před zloději.

Jak vidíte, rozmanitost tohoto svatého kamene je opravdu velká. Určitě by v žádné sbírce neměl chybět. A propo, při vložení do peněženky zlepšuje osud a po čase přitahuje také finance.

Očista sardonyxu: Opláchněte ho pod tekoucí vodou, ani teplou, ani studenou, a položte ho přes den na parapet, kde dopadá vycházející slunce ve dnech Novu. Pokud nemáte své okno na východ a nemůžete tedy toto praktikovat, pak doporučuji položit ho alespoň na 3 hodiny na drúzu ametystu. Ten ho očistí a opět ho budete mít připravený k použití.

╰☆ serafinit ☆╮

Serafinit slouží k meditacím, lepšímu napojení na anděly - a to i na ty nejvyšší, tedy serafy, neboť tento kámen je zasvěcen přímo serafům. Čistí tělo i duši od negací, pomáhá otevřít třetí oko, čistí 6. a 7. čakru a otevírá je.

╰☆ serpentin ☆╮

Serpentin chrání před hmyzem a živočichy, kteří mohou být pro člověka nebezpeční. Vhodný pro 6. a 7. čakru a k otevírání třetího oka.

╰☆ sluneční kámen ☆╮

Vnáší do života slunečnou záři, štěstí a úspěch.

╰☆ smaragd ☆╮

Smaragd je kamenem financí a prosperity. Také je kamenem velkých lásek.

╰☆ sodalit ☆╮

Sodalit má velmi vysoké vibrace duchovní i pozemské. Slouží pro zklidnění mysli. Rozvíjí logiku, podporuje intuici.

╰☆ sopečná brekcie ☆╮

Sopečná brekcie je tvořena lávou, proto se hodí na odbourání minulosti a chyb, kterých jsme se dopustili. Přináší štěstí a moudrost.

╰☆ turmalín ☆╮

Turmalín je kámen radosti a štěstí. Přináší pozitivní vibrace a pozitivní energii. Chrání před zlými lidmi i magií.

╰☆ tygří oko ☆╮

Tygří oko chrání před nebezpečím. Vrací lidi zpět na zem. Slouží také k podpoře prosperity a peněz.

╰☆ tyrkys ☆╮

Tyrkys je ochranný kámen velice velké síly. Slouží pro štěstí, ochraňuje na cestách. Používá se při meditacích a zvýšení intuice. Pokud jste vyčerpání, může vám dodat potřebnou energii. Pokud milujete romantiku, pak je tento kámen vhodný právě pro vás. Je to také kámen prosperity a radosti.

╰☆ unakit ☆╮

Unakit používá se k přivolání vizí, vhodný při věštění. Používá se též k meditacím. Podporuje duchovní růst.

╰☆ záhněda ☆╮

Záhněda je kamenem pomáhajícím při psychických problémech, vhodný při komunikaci. Zvyšuje soustředění, zahání noční můry.